by

5 miast chętnie odwiedzanych przez obcokrajowców

Turyści z całego świata coraz chętniej odwiedzają Polskę. Ściągają ich tu nasze tradycyjne potrawy, bogata kultura, piękne krajobrazy i oczywiście niskie ceny. Polska ma sporo do zaoferowania zarówno dla poszukiwaczy zabytków jak i imprezowiczów, a także miłośników natury. Które miasta w Polsce są najchętniej odwiedzane przez obcokrajowców? Sprawdź nasz ranking!

1. Warszawa – ten wynik chyba nikogo nie dziwi. Mimo, że architektura Warszawy została w większości odbudowana z powodu zniszczeń w czasie wojny, urokliwa starówka oraz Trakt Królewski pozwalają gościom z zagranicy poczuć klimat dawnych epok. Jednocześnie prężnie rozwijająca się stolica Polski kusi zagranicznych turystów nowoczesnym budownictwem i atrakcjami kulturalnymi na miarę europejskich metropolii.
2. Gdańsk – położony nad Bałtykiem przyciąga zarówno fanów turystyki miejskiej, jak również amatorów plaż. Oprócz tego tak zwana stolica pomorza ma symboliczne znaczenie dla wielu europejczyków – ze względu na początki drugiej wojny światowej oraz działania Solidarności.
Karaiby
Autor: Beau Considine
Źródło: http://www.flickr.com
3. Kraków – tu znajduje się słynny Uniwersytet Jagielloński, Zamek Królewski i Kościół Mariacki, czyli bezapelacyjnie obowiązkowe punkty na mapie Polski dla wszystkich fanów dawnej architektury. W Krakowie wyznaczono kilkanaście oficjalnych tras turystycznych – Droga Królewska, Droga Skazańców, Trasa Uniwersytecka, Trasa Zabytków Żydowskich, Trasa “Ścieżkami Jana Pawła II”, Trasa Świętego Stanisława, szlak Twierdzy Kraków i inne. Ponadto w 1978 roku obszar zabytkowego Starego Miasta oraz Kazimierza wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
4. Katowice – to nie tylko jedno z największych miast w Polsce, ale także jeden z najprężniej rozwijających się ośrodków gospodarczych w naszym kraju. Katowice dobrze znane są fanom muzyki z całego świata. Odbywają się tu imprezy muzyczne takie jak OFF Festival, Rawa Blues Festival oraz JaZZ i okolice. Poza sezonem Katowice również goszczą na wielu listach tras koncertowych.
5. Wrocław – stolica Dolnego Śląska także ma duży wpływ na to jak bardzo rozwija się turystyka w Polsce – EHOLIDAY.

Kolorowe kamienice, liczne zabytki zlokalizowane na urokliwym Ostrowie Tumskim, największa w Polsce fontanna na Pergoli – to atrakcje, które umilają dni obcokrajowcom spędzającym tu urlop. Wielbiciele nocnych rozrywek chwalą sobie wrocławskie kluby i bary. Słynny Jazz nad Odrą to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich fanów tego gatunku muzycznego. Sympatię zagranicznych turystów zdobywają również wesołe krasnale, które można spotkać na ulicach Wrocławia.