W dzisiejszych czasach firma, która nie posiada swojej strony internetowej ma marne szanse na dotarcie do świadomości konsumentów i przeistoczenie ich w nowych identyfikujących się z marką klientów.

Blog, internet

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jedynie strona to jeszcze nie koniec. Odpowiednia analityka internetowa – czyli analiza ruchu w przestrzeni strony to podstawa dla realizacji swoich celów i tworzenia przyszłych schematów do działania. Analityka internetowa czytaj więcej to wyjątkowo rozległe pojęcie. W przestrzeni rynkowej działa wiele firm i freelancerów zajmujących się pojedynczymi fragmentami, jak i całością działań powiązanych z tą kwestią. Znalezienie rzetelnego specjalisty, który sprawnie i profesjonalnie przeanalizuje naszą stronę pod względem przeciętnego użytkownika jest względnie łatwe. Ważnym jest tutaj by podstawowym kryterium przy wyborze nie była wyłącznie cena. Mały koszt rzadko nie przekłada się na dodatnie efekty. Jeżeli zależy nam na jakości to konieczne jest za nią płacić. Analityka internetowe to, jednak jedynie początek dalszych działań – jak optymalizacja.
rachunkowości

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com
Loża

Autor: Montclair Film Festival
Źródło: http://www.flickr.com
Optymalizacja strony, to naniesienie zmian – przeważnie w publikowanej treści, jak w artykułach na blogu czy pojedynczych sekcjach np. „o nas” itp. Zmiany te mają za cel łatwiejsze odnalezienie naszej strony w sieci, między innymi dzięki zastosowaniu specyficznych słów kluczowych. Optymalizacja strony to kwestia, którymi nie musimy zajmować się osobiście. Tak samo jak w przypadku analityki rynek dostarcza dostęp do zróżnicowanej zarówno pod kątem cenowym jak i kompetencji, rzeszy specjalistów.

Nierzadko spółki, które przeprowadzają analitykę robią również optymalizację – jest to kwestia wyboru konkretnego pakietu usług, więc nie ma tu potrzeby poszukiwania kogoś innego jeśli jesteśmy zadowoleni z przebiegu pierwszej fazy. Te dwie czynności – analityka oraz optymalizacja funkcjonują jako podstawa dla działań dowolnego przedsiębiorcy, inaczej na własne życzenie o wiele ograniczamy swój potencjał biznesowy.
Author