Miłośnicy sportów zimowych przez cały rok wyczekują śniegu i zimy. Kiedy tylko warunki zaczynają robić się odpowiednie, wyruszają w góry. Idealnym miejscem do praktykowania zimowych szaleństw jest na pewno Zieleniec, część miejscowości Duszniki-Zdrój. Duża baza noclegowa, wzorowo przygotowane trasy i atrakcyjność rejonu sprawi, że miejsce to pozostanie w naszej pamięci na długo i na pewno do niego wrócimy. Jeżeli interesuje nas doskonały wybór, jakim jest Zieleniec domki, które oferuje to miejsce, będą niewątpliwie atrakcyjne i dopasowane do naszych potrzeb.

Narty, sporty zimowe

Autor: boogy_man
Źródło: www.sxc.hu
Zieleniec leży w województwie dolnośląskim, niedaleko Kłodzka, w Górach Orlickich. Wznosi się na wysokościach od 800 do 960 metrów n.p.m. Klimat, który panuje w tym rejonie, jest zbliżony do alpejskiego. Powietrze sprawia, że organizm zwiększa produkcję czerwonych krwinek, dzięki czemu już kilka dni w tym miejscu sprawia, że czujemy się zdrowiej, a nasze samopoczucie jest bardzo korzystne. W Zieleńcu znajduje się 28 wyciągów (na wszystkie obowiązuje tylko jeden karnet!), a śnieg leży tutaj prawie przez pół roku, dzięki czemu jest to pierwszorzędne miejsce do praktykowania sportów zimowych. W Zieleńcu otwarte jest schronisko Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) „Orlica”.

Proponowana jest bogata oferta noclegowa w każdym standardzie. Przedział cenowy jest na tyle komfortowy, że wyjazd w góry i wypoczynek w Zieleńcu pasuje niemalże wszystkim. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „Zieleniec domki”. Dzięki temu można przejrzeć całą bazę noclegową i wybrać najbardziej odpowiadającą nam opcję. Wybór jest ogromny, ponieważ aktualnie znajduje się tam ponad tysiąc miejsc noclegowych. Strona internetowa Zieleńca posiada możliwość wirtualnego spaceru po okolicy, dlatego już przed przyjazdem możemy się upewnić jak malowniczo i pięknie jest na miejscu. Można tu zapomnieć o biegu, jaki ma miejsce w tętniących życiem miastach, odpocząć, nabrać energii i niesamowicie się zrelaksować.

narty

Autor: gakusei 88
Źródło: http://www.flickr.com

W Zieleńcu każdy miłośnik sportów zimowych odszuka coś dla siebie, bez względu na to, czy jest jeszcze amatorem, czy już profesjonalistą. Stoki mają różne stopnie trudności i są dostosowane do każdego typu użytkownika. Poza tym o jakość tych miejsc dba się przez cały czas, dzięki czemu są one całkowicie bezpieczne. Warto dodać, że dziesięć tras posiada profesjonalne oświetlenie, dzięki czemu są one otwarte od godziny 9:00 rano do 22:00 wieczorem – można bez problemu jeździć cały dzień. Bez względu na to, gdzie się obecnie znajdujemy, czy to restauracja, czy pensjonat, schronisko lub hotel, Zieleniec posiada profesjonalny rozkład tras narciarskich, który sprawia, że z niemal każdego miejsca łatwo dotrzemy na najbliższy stok. Wybierając na miejsce pobytu Zieleniec domki na pewno nie rozczarują i zachęcą do ponownych odwiedzin tego miejsca.

Author