Jeżeli jesteś bezrobotną kobietą w średnim wieku, możesz mieć kłopot ze znalezieniem nowej pracy. Obecnie rynek pracy jest wyjątkowo niekorzystny dla osób po czterdziestce. Mimo, że osoby młode również nie mają stałej pracy, to osoby starsze borykają się z tym samym kłopotem, chociaż posiadają niekiedy wieloletnie doświadczenie.

Pani Monika Kowalska obecnie przebywa w Leśnej. Właśnie skończyła pięćdziesiąt lat. Po dwudziestu latach pracy w jednej firmie została zwolniona. Mimo wieloletniego doświadczenia pani Kowalska ma problemy ze znalezieniem stałej pracy. Chociaż ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kurs pedagogiczny. Przez dziesięć lat studiowała język angielskie w stopniu zaawansowanym.

uczniowie podczas pracy w grupie

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie pani Kowalska chciała odnaleźć dobrą pracę w zawodzie, okazało się, że w jej miejscowości bezrobocie jest na bardzo wysokim poziomie. Ponad to wiek bohaterki działa na jej niekorzyść. Na rynku pracy jest obecna szczególna tendencja do dyskryminacji poszukujących pracy osób starszych. W tej sytuacji bardzo trudno jest otrzymać potrzebną pomoc od PUP-u.Aktualnie w Polsce jest bardzo wiele ludzi w tego rodzaju takiej samej sytuacji. (News – )Choć Urzędy Pracy oferują czasami ciekawe kursy dla ludzi bezrobotnych, mimo to nie dla wszystkich znajdą się miejsca. Wszystko zależy od zamożności gminy, która finansuje swój urząd pracy oraz jak dany urząd zarządza tymi funduszami.

Ciekawą szansą dla osób długotrwale bezrobotnych są również specjalne szkolenia dotowane przez Unię Europejską. Warto z nich skorzystać, ale należy wiedzieć, gdzie ich szukać. Współczesny rynek pracy jest niezwykle dynamiczny, toteż trzeba być otwartym i w razie utraty pracy szybko działać i być gotowym na przebranżowienie się. Wówczas powinno się podnieść swoje kwalifikacje i nabyć nowych kompetencji. W ten sposób, gdy osoba bezrobotna znajdzie na tablicy ogłoszeń informację: , będzie mogła bez problemu odpowiedzieć na ofertę.
Poszukiwanie pracy wymaga również więcej wysiłku niż się wydaje. Nie wystarczy co dzień wieczorem przeglądać strony internetowe i wpisywać w przeglądarkę to samo hasło: Powinno się szukać ogłoszeń także poza swoim miastem.
Author