Wybór firmy kurierskiej, jakiej powierzymy naszą przesyłkę, to nie jest wcale proste zadanie. Nim przed naszym mieszkaniem zjawi się kurierska furgonetka, najlepiej się upewnić, jakie kryteria często decydują w zakresie udanej współpracy oraz satysfakcji ze świadczonych usług.

Co właściwie decyduje o tym jakiego wybierzemy kuriera? W głównej mierze dwa czynniki, jest to cena oraz czas realizacji. To w sumie dość logiczne, bo każdy klient chciałby, żeby przesyłka dotarła do celu od razu, a i jeszcze najlepiej, jakby było to za darmo. Oczywiście to mało realne, dlatego też należy wybierać takie usługi kurierskie, które faktycznie okażą się najbliższe tego ideału. Równie ważna dla klientów jest niezawodność takich usług.

kurier

Autor: Gideon Tsang
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością znacznie łatwiej o spokojny sen, jeśli mamy pewność, że przesyłka dotrze dokładnie do adresata. To są główne czynniki, na podstawie których wybieramy kuriera. W jaki sposób jednak kurier może nas do siebie zrazić? Wśród błędów najczęściej popełnianych przez kurierów wymieniane jest uszkodzenie albo też zgubienie paczki – czytaj o firmie Patron Service . To nie powinno dziwić, tym bardziej kiedy zniszczone lub zgubione zostają cenne przedmioty. Identycznie surowo oceniamy zbytnio długie terminy realizowania usługi, a to wcale nie jest dziwne, ponieważ kto lubi bardzo długo oczekiwać na prezenty? Równie źle postrzegane są niedogodności wiążące się z bezskutecznymi próbami dodzwonienia się do biura firmy kurierskiej. To na pewno istotne, gdy zaczynają się problemy. W takim wypadku nic tak nie uspokaja, jak bezproblemowy kontakt jak również miła i kompetentna osoba, z drugiej strony, która potrafi sprawnie rozwiązać wszelkie problemy.

A jak już dojdzie do prawdziwej katastrofy, dajmy na to, kiedy nasza przesyłka kurierska zginie oraz nie zostanie odnaleziona, to czy jest to jedyny powód, żeby zrezygnować ze współpracy z firmą kurierską? Jak wynika z różnych badań, najważniejszą przyczyną rozstania jest często to samo, i nie ma tutaj zaskoczenia – czytaj więcej . Główne grzechy to zaniedbanie terminu albo uszkodzenie czy zagubienie naszej bezcennej przesyłki. Faktycznie, nie ma co się dziwić, iż trudno zaufać przewoźnikowi, jaki zgubi naszą przesyłkę. Boimy się, iż to stanie się jeszcze raz, dlatego też dla pewności i spokoju wybieramy inną firmę.
Author