Właścicielom czworonogów może się zdawać, iż nie potrzebne im są jakiekolwiek suplementy bądź też odpowiednia dieta. Jednakże ma to straszliwy wpływ na jego rozkwit i stan zdrowia a dodatkowo długość życia.

pies przy misce

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Do detalów mających spory wpływ na skórę system nerwowy, przemianę materii przylegają witaminy i minerały. Możemy je wręczyć za pośrednictwem celowo skomponowanych suplementów lub też karmy. Coraz więcej spółek tworzących witaminy dla psa a także witaminy dla kota zwraca uwagę na należyte proporcje komponentów pożywnych, niską zawartość alergenów – oferta z . Jeśli do tego doliczymy dostateczne dawki witamin, mamy idealne danie dla naszego czworonoga. Dwie główne grupy witamin to te ,które rozpuszczają się w tłuszczach (A, D, E, K), i także w wodzie (B, C i innego typu). Każda z nich ma uczestnictwo w procesach zachodzących w ciele psa: witaminy dla kota oraz witaminy dla psa rozpuszczalne w tłuszczach min. reperują proces widzenia, przyspieszają metabolizm wapnia i fosforu, oddziaływają na przebieg krzepnięcia krwi i są godziwymi przeciwutleniaczami.

Wszystkie witaminy dla psa (link do – > serwis: ) i witaminy dla kota możemy podać wraz z pożywieniem. Ich niedostatek przekłada się na kłopoty skórne i morfologiczne – pogorszenie efektów badań, osłabioną sierść, słaby wzrok. Warto tym samym pamiętać o dobrym komponowaniu dań dla własnego psa i kota.

Author