Agencje ubezpieczeniowe wykorzystują najróżniejsze kruczki prawne, żeby zaniżyć przekazywane odszkodowania. Stąd też warto poznać swoje prawa oraz o nie walczyć.

Tylko taka metoda daje nam prawdziwą szansę na sprawiedliwość.
sport - pejzaż

Autor: Matthias Grytzka
Źródło: http://www.flickr.com
Prawie każdy teraz już wie, że agencja ubezpieczeniowa przekazuje ofierze odszkodowanie z OC sprawcy stłuczki. Jednakże mało osób wciąż zdaje sobie sprawię z tego, jakie w rzeczywistości przysługują im prawa i co mogą dostać jako ofiary kolizji. Dlatego znakomitym pomysłem będzie zaglądnięcie do Internetu. Starczy włączyć przeglądarkę oraz wpisać określone słowo kluczowe, aby uzyskać multum przydatnych rezultatów z adresami witryn, gdzie odnajdziemy najróżniejsze porady. Kiedy je przejrzymy, będziemy wiedzieć znacznie więcej na temat naszych przywilejów oraz przekonamy się, że odszkodowanie z OC sprawcy wypadku może być o wiele wyższe od tego, co oferuje nam na początku firma ubezpieczeniowa – przeczytaj na temat odszkodowań oc od sprawcy wypadku.

Warto wiedzieć, iż jeśli jesteśmy ofiarą wypadku oraz ucierpieliśmy na zdrowiu, to mamy prawo do zwrotu np. kosztów dojazdu do szPITala i straconej pensji, jeśli nie mogliśmy chodzić do pracy przez określony czas. Odszkodowanie z OC sprawcy należy nam się prawnie, jednak jego wysokość bywa różna, a zatem agencje ubezpieczeniowe robią co mogą, by zaniżyć tę kwotę. Znajomość swoich praw na pewno pomoże nam otrzymać lepsze warunki – odszkodowanie z oc sprawcy.

Warto zatem mieć w pamięci, iż odszkodowanie z OC sprawcy wypadku przekazywane jest przez firmę ubezpieczeniową tego, kto wypadek spowodował i to w niej musimy załatwiać wszystkie kwestie formalne.
Doskonałym rozwiązaniem może być zatrudnienie prawnika, który nam pomoze uporać się z tym wszystkim.
Author