Każdy kto korzysta współcześnie z Internetu bezsprzecznie nie raz natknął się na rozmaite reklamy internetowe. Z reklamami internetowymi stykamy się współcześnie właściwie wszędzie, są one obecne na każdej stronie oraz na każdym serwisie internetowym. Bez wątpliwości często stykałeś się z reklamami internetowymi na serwisach społecznościowych, na blogach, na stronach z muzyką bądź filmami, reklamy internetowe pojawiają się także w trakcie zwykłego korzystania z przeglądarki, nierzadko wyszukując jakąś konkretną frazę pojawiają nam się dodatkowo reklamy. Nawet słuchając radia internetowego czy też serwisów oferujących streaking muzyki możemy natknąć się na niemało rozlicznych reklam.

Internet, kabel

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na pewno spostrzegłeś również, że reklamy znajdujące się w Internecie są niezmiernie rozmaite i odróżniają się od siebie. Dzisiaj zdołamy wypunktować przeróżne rodzaje reklam internetowych. Jakie przylegają do tych najbardziej modnych?

Jedną z nich jest przykładowo reklama banerowa. Banery są aktualnie niezmiernie modne jeżeli chodzi o reklamy internetowe. Mogą mieć różnorodną wielkość, różnią się również wyglądem, niemniej jednak zawsze kliknięcie w taki baner wywoła przeniesienie nas na konkretną stronę internetową.

Banery niezwykle często przyciągają uwagę internautów, bo ich sporządzenie może być nadzwyczaj różne i osoby korzystające z tej postaci reklamy mają faktycznie duże pole do popisu, dzięki czemu mogą w zróżnicowany sposób przyciągnąć uwagę innych. Banery mogą również występować w przeróżnych formach modułu graficznego, przykładowo animowanego lub też statycznego.

Innym równie popularnym rodzajem reklamy internetowej jest reklama w portalach społecznościowych – . Najskuteczniejszą formą takiej reklamy jest zrobienie czegoś komicznego, czegoś co obrazuje nie tylko nasz artykuł, lecz również jakąś komiczną sytuację i tak dalej. Może to być stworzone na przykład w postaci filmiku, który ludzie będą sobie ochoczo wysyłać, dzięki czemu taka reklama bezsprzecznie trafi do większej ilości osób.

Rzecz jasna rodzaje reklam internetowych to pojęcie nadzwyczaj szerokie, oprócz zaprezentowanych powyżej zdołamy dodatkowo przytoczyć reklamy kontekstowe, artykuły sponsorowane, linki sponsorowane, linki reklamowe i dużo innych.

Author