Jeśli zarabiasz finanse z powodu produkcji, ważną częścią twojego biznesplanu jest problem pakowania wytworzonych wyrobów, tak aby przekazać je kontrahentowi.

Skup Aut

Autor: Henkka
Źródło: http://www.flickr.com
W co należałoby zainwestować, by zyskać pewność, że nasze dzieło trafi do niego bez szwanku?

Bezsprzecznie w firmie przydatna będzie owijarka do palet. Na rynku udostępnionych jest niemało odmian i modeli. Dobór należytego zależy na pewno od skali naszej linii produkcyjnej, od terminów wykonania zlecenia, które utrzymujemy, i od tego, co w zasadzie mamy zabezpieczyć. Są owijarki o wydajności około 30 platform na godzinę, ale są również i takie, potrafiące zapakować nawet do 120 palet w tym samym okresie. Oprócz tego, owijarki do palet mają możliwość wchodzić w skład szerszej całości. Takie systemy pakowania składają się z szeregu urządzeń, które – w zależności od naszych potrzeb – ochronią towar w kartonie, uzupełnią niezużytkowane przestrzenie pudełka, posegregują wyroby i zoptymalizują przestrzenie przez nie absorbowane. Warto nabyć tego typu układ, zwłaszcza jeżeli myślimy o rozbudowaniu jednostki i poprawianiu jakości.
proces

Autor: Aaron Kim
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawym pomysłem są linie owijania wariantu szybki flowpack. Jest to maszyna pozioma, dzięki której zafoliujemy wyroby o małych albo przeciętnych, powtarzalnych konturach. Doskonale nadaje się przy produkcji na wielką skalę, gdyż jest gruntownie skomputeryzowana i chodzi prędko i niezawodnie. Po spakowaniu w folię dodatkowo ją zgrzewa, to powoduje, że towar jest pod każdym względem bezpieczny.

W zależności od typu jest w stanie także nakleić na towar etykietę, przybić datę bądź numer serii. Używając linii typu flowpack możemy mieć pewność, że nasze wyroby trafią do użytkownika w stanie dosłownie takim, jak chcemy.
Author