Trudno aktualnie nawet sobie wyobrazić dom bez lustra. Lustro powieszone w łazience, salonie czy sypialni jest niezwykle istotne, ponieważ pełni istotną rolę w życiu każdego z nas. Jest również ciekawym akcentem w licznych aranżacjach wnętrz, ponieważ przy okazji wspaniale powiększa i doświetla dane pomieszczenie.

lustro w salonie

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Zanim dokonamy wyboru powinniśmy zobaczyć nie tylko cenę oraz rozmiar, ale także grubość tafli. Wśród luster dekoracyjnych wyróżnić jesteśmy w stanie tzw. lustra zwykłe i kryształowe. Jedne z nich są bardzo często tańsze, mogą występować w trzech grubościach, czyli 3, 4 i 5 mm.. Niestety lustro o grubości 3 mm może się wyginać oraz zniekształcać obraz, więc pamiętajmy, by wybierać odpowiednio grube i wysokie lustra. Im więc twardość takiego lustra jest bardziej wysoka, tym jest lepsza, to jest też bardziej małe ryzyko starcia oraz zarysowania powierzchni.

Natomiast lustra kryształowe są szlifowane z tzw. fazą, czyli ściętymi po skosie brzegami. Ich tafla najczęściej ma około 4 i 5 mm.. Lustro na pewno jest koniecznym elementem każdej łazienki, i to bez względu na jej wielkość oraz styl. Jest niezastąpione podczas wykonywania najważniejszych czynności, które wiążą się na przykład z czesaniem, goleniem lub myciem zębów. Wybierając najbardziej właściwe lustro dla naszych potrzeb, trzeba pomyśleć, czemu ono ma służyć. Czy jest nam konieczne podczas wykonywania najważniejszych czynności, a może ma inne zadanie, jak optyczne powiększenie przestrzeni? Bez względu na model lustra (zobacz), trzeba uwzględniać wszystkie korzystające z łazienki osoby, to powoduje, iż powiesimy lustro na właściwej wysokości, dzięki czemu każdy będzie mógł swobodnie z niego skorzystać.

okrągłe lustro w łazience, łazienka

Autor: 國豪 徐
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród luster łazienkowych możemy spotkać lustra różnego typu, jak prostokątne czy owalne, lustra o różnych wymiarach i z najbardziej rozmaitym typem oświetlenie. Bardzo często z powodów praktycznych takie lustra wiesza się tuż nad umywalką. Lustro łazienkowe lokować można także wzdłuż wanny na dużej części ściany. Dzisiaj na rynku odnajdziemy także propozycje szafek łazienkowych, jakie mają zamontowane jedno albo kilka luster. Bardzo ciekawe są również lustra zamawiane na wymiar, jednakże gdzie takie zakupić? Wydaje się, iż jak lustra na wymiar w Warszawie (parcienaszklo.com.pl/jak-pracujemy/) jest najlepszym wyborem.
Author