Ogród to nasz indywidualny zmniejszony kawałeczek natury. Jeżeli dążymy do stworzenia w nim namiastki zdrowego krajobrazu, na pewno wygospodarujemy fragment na kompozycje z kamieni.

Na niewielkiej działce miejskiej jest możliwość urządzić koło domu miły mały ogród. Zanim zaczniemy projektowanie, bierzemy pod uwagę każdą drobnostce. W miejskim ogrodzie niezmiernie ważne jest stworzenie iluzji przestrzeni, ale też zakup właściwych roślin. Kamień otoczak, to kamień o okrągłych kształtach, ukształtowany wskutek tarcia i obijania się o siebie w korytach płynącej wody.

ogródek

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com
Jego biaława barwa ma szerokie zastosowanie w aranżacjach ogrodowych, najczęściej stosowany do budowy oczek wodnych, skalniaków, dekoracji skwerów, zieleńców, kwietników, opasek wokół domu. Dobrze dopasowane i zastosowane otoczaki białe pozwolą zwiększyć walory estetyczne dowolnego ogrodu. Warto stworzyć miejsce otoczone krzewami i drzewkami, a jako przeciwieństwo zasadzić krzew lub bylinę pięknie kwitnącą lub przebarwiającą się na jesieni . Ważna jest wartość użytych tworzyw. Bardzo elegancko wygląda kostka z kamienia, lecz można także kupić otoczaki białe, które ładnie podkreślą urodę elewacji lub dyskretnie wtopi się w gąszcz roślin – zakupisz je na kohut-kamien.pl. Jeśli wolimy, by nieduża działka wyglądała atrakcyjnie, powinniśmy zwracać uwagę na pasujące zestawianie elementów. Otoczak biały to fragment skały, kawałeczek gór, które są podstawą i czymś trwałym.
Jest zagadkowy i zaciekawia. Wspaniale komponuje się z innymi materiałami stosowanymi do kształtowania przestrzeni wokół domu, ale przede wszystkim podkreśla kolor roślinek. Otoczaki białe w ogrodzie można wykorzystać w różny sposób. Czasami wystarczy niewiele skalnych odłamków albo nawet pojedynczy kamień, żeby utworzyć niesamowitą strukturę. Szukając różnych pomysłów, warto brać wzory z natury. Ogród powinien naśladować naturę, toteż do jego wykonania najlepiej wybierać kamienie o zbliżonym pochodzeniu. Do kreowania klombów idealnie się nadają otoczaki białe i fragmenty skał wydobywanych w kamieniołomach.

Author