W każdym miejscu, w którym panuje monopol trudno będzie z należytą jakością usług. Nie inaczej było w przypadku poczty, jakiej przed laty można było naprawdę sporo zarzucić. Paczki dochodziły z dużym opóźnieniem, niekiedy wręcz ginęły, a czasu przeznaczonego na kolejki nie było już co liczyć. Jednak całkiem niedawno na rynku pojawiać się zaczęły firmy kurierskie, które oferowały dużo wyższe standardy jakości. Na początku z usług tego typu korzystał przede wszystkim biznes, dla jakiego najistotniejsza była jakość nawet przy nieco wyższych cenach. Z upływem czasu przesyłki kurierskie taniały i stawały się coraz bardziej dostępne dla każdego, a następnym przełomem było rozpowszechnienie internetowego handlu. Zdecydowana większość robionych w taki sposób zakupów była wysyłana, i w dużym stopniu wykonywali to właśnie kurierzy. Lecz monopolista biernie się temu wszystkiemu nie przyglądał i wprowadził liczne, przydatne dla klientów zmiany. Znacznie polepszyła się jakość usług, zaczęto wykorzystywać zaawansowane technologie takie jak pocztex śledzenie przesyłek, i to pozwoliło utrzymać się na odpowiedniej pozycji na rynku.

mapa konturowa europy

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
mapa konturowa europy

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Obecnie konkurencja jeśli chodzi o przesyłki kurierskie jest faktycznie spora, a klienci będą mogli przebierać do woli. Zwykłą przesyłkę będąc osobą indywidualną można bez żadnego problemu wysłać już za kilkanaście złotych, a w przypadku umowy firmowej koszty będą jeszcze niższe. Poza tym coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć dedykowane punkty, które współpracują z kilkoma firmami kurierskimi – timex to dobra firma. W tego tupu miejscach można dokładnie sprawdzić, jakie ceny proponował będzie ups kurier w porównaniu z konkurentami, i znaleźć najbardziej korzystną propozycję. W przypadku nietypowych paczek różnice mogą być faktycznie spore, więc na każdej wysyłanej paczce można naprawdę sporo oszczędzić.

Dużą część spraw formalnych można również załatwić za pomocą internetu, a oddział, w jakim wisi na ścianie mapa konturowa Europy prezentująca zakres działania współpracujących kurierskich firm, odwiedzać się będzie tylko po to, aby donieść paczkę do wysłania – .
Author