Co zakładamy robić?

Gdy chcemy się usamodzielnić, potrzeba się namyślić co będzie dla nas najlepsze. Czy musimy wynająć dom, czy może lepiej zrobimy jeśli je zakupimy na własność? Czy pragniemy żyć w bloku, czy być może mimo wszystko pragniemy się budować? Jeżeli weźmiemy tą drugą opcję, to wciąż powinniśmy się do niej odpowiednio przyszykować.

Które projekty domów nas zainteresują?

projekt domu

Autor: Cushing Memorial Library and Archives, Texas A&M
Źródło: http://www.flickr.com
Jak spory będzie nasz domek, w sporej mierze będzie zależeć od tego jaką będziemy posiadać działkę, z tego powodu dopiero po jej wyszukaniu i zakupieniu możemy spojrzeć na projekty domów, (projekty domów w zabudowie bliźniaczej) bo dopiero wtedy będziemy wiedzieli, czy możemy pójść w szerz, czy jednak do góry- czytaj całość tutaj. Warto się jednak zastanowić czy chcemy dom piętrowy, czy parterowy, jak wiele pragniemy mieć pomieszczeń, czy chcemy mieć balkon lub garaż.
Im więcej rzeczy będziemy tu mieli już określonych, tym łatwiej będzie nam się rozmawiało z projektantem, dlatego tak ważne będzie to, aby przejrzeć już troszkę projektów przed widzeniem z nim. Mamy szansę to robić przeglądając przygotowane projekty w sieci, albo mamy szansę zamówić specjalne katalogi, tak aby mieć szansę je pokazywać także innym osobom. Im więcej danych będzie umieszczonych przy takim projekcie, tym prościej będzie nam policzyć jak wiele nas on wyniesie, a co się z tym wiąże, tym łatwiej będzie nam przewidzieć jakie fundusze będą nam w tym celu konieczne.


Zawsze możemy zaproponować własne pomysły

Nawet jeżeli wybierzemy z gotowych projektów, to należy się namyślić, czy czegoś byśmy w nich nie odmienili. Nierzadko nie ma trudów z tym, byśmy zrobili coś po własnemu, a w razie czego mamy szansę wykonać swój pomysł, który będzie przygotowany zgodnie z naszymi wskazówkami.
Author