W jednorodzinnych domach nader ciekawe i częstokroć stosowane są schody drewniane. Prócz właściwości funkcjonalnych pełnią też ważną rolę w organizowaniu wnętrza domu.
O ile w naszym domku mają się znaleźć schody, musimy zadecydować o tym gdzie będą umieszczone a także ile miejsca możesz na nie przeznaczyć.

W dzisiejszych projektach sporadycznie spotyka się klatkę schodową. Najczęściej projektanci umieszczają schody w holu albo w pokoju dziennym. Z jakiego powodu tak znaczący jest ich układ a także wykończenie – Pomagier.eu. Jako niezmienny fragment wnętrza mogą w sposób kluczowy zaważyć na kierunku a także wyglądzie całego wnętrza. M.in. stąd drewno, jako surowiec ogromnie rozmaity, naturalny a także efektowny oraz równocześnie trwały jest tak często wybierane jako materiał do zrealizowania schodów. Takie schody bez trudności stworzy stolarz wrocław.
PCV

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Schody drewniane realizuje się z rodzimego drewna drzew liściastych: klonu, brzozy, jesionu oraz z gatunków egotycznych. Te ostatnie będą kilkadziesiąt procent droższe, nieczęsto używane jest drewno iglaste, z reguły sosnowe. Drewno przeznaczone na stopnie powinno odpowiadać co najmniej drugiej klasie jakości. Wszystkie innych elementy nośne schodów przynależy wykonywać tylko z drewna liściastego pierwszej klasy. Materiał winien mieć gęsto rozmieszczone słoje. Drewno musi być suche (wilgoć poniżej 8-12%), bez sęków. Stopnie wykonuje się albo z drzewa litego, bądź warstwowo klejonego.

Albowiem drewno używane na schody powinno być bardzo dobre gatunkowo, częstokroć zastępuje się je prefabrykatami. Są wśród nich płyty z litego drewna klejonego na styk bądź poniektóre odmiany sklejki -> . Nie jest dozwolone z kolei używać listewkowych stolarskich płyt Znajdź już dzisiaj usługi stolarskie Wrocław.
Author