Na świecie

by

Wczasy pod gruszą i ich urok
Tak zwane „wczasy pod gruszą” to wciąż dość popularna forma turystyki krajowej. Często jest traktowana jako dodatkowe źródło dochodu osób mieszkających na wsi. Obejmuje ona zakres rozmaitych usług: począwszy od zakwaterowania, skończywszy na uczestnictwie w pracach wiejskich. Dla osób chcących poobcować z przyrodą i odpocząć od miejskiego zgiełku jest naprawdę świetną opcja spędzania czasu wolnego.
by

Wakacje w Polsce - dla miłośników natury
Jeśli jesteś fanem natury i lubisz aktywnie spędzać wolny czas, nie musisz wyjeżdżać za granicę, aby zaplanować idealne wakacje. Fantastyczne skały, rzadkie rośliny i zwierzęta, ruchome piaski i rozległe bagna – wszystko to znajdziesz w Polsce, która pełna jest przyrodniczych rozmaitości.
by

Noclegi w Polsce - jaki mamy wybór?
okres urlopowy to zawsze wyzwanie i pojawiające się pytania, gdzie jechać, jaki wybrać nocleg, jak powinien dany wyjazd wyglądać, co na niego zabrać itp. Skupmy się na kwestii wyboru noclegu, który będzie miał duże znaczenie, gdyż pomimo planów związanych z wypoczynkiem, zwiedzaniem i innymi atrakcjami, w wynajętym pokoju czy domku spędzimy jakąś połowę urlopu.
by

5 miast chętnie odwiedzanych przez obcokrajowców
Turyści z całego świata coraz chętniej odwiedzają Polskę. Ściągają ich tu nasze tradycyjne potrawy, bogata kultura, piękne krajobrazy i oczywiście niskie ceny. Polska ma sporo do zaoferowania zarówno dla poszukiwaczy zabytków jak i imprezowiczów, a także miłośników natury. Które miasta w Polsce są najchętniej odwiedzane przez obcokrajowców? Sprawdź nasz ranking!
by

Agroturystyka w Polsce cieszy się zainteresowaniem
Szukamy miejsca, w którym będziemy mogli spędzić wakacyjny wyjazd, ale jednocześnie takiego, gdzie będziemy mieli stosunkowo blisko natury? A może chcemy mieć możliwość poświęcania wolnego czasu na jazdę konną, czy spływy kajakowe? Warto w takich sytuacjach popatrzeć na różne możliwości noclegowe, tak aby wybrać te najlepsze dla siebie.