by

Noclegi w Polsce – jaki mamy wybór?

okres urlopowy to zawsze wyzwanie i pojawiające się pytania, gdzie jechać, jaki wybrać nocleg, jak powinien dany wyjazd wyglądać, co na niego zabrać itp. Skupmy się na kwestii wyboru noclegu, który będzie miał duże znaczenie, gdyż pomimo planów związanych z wypoczynkiem, zwiedzaniem i innymi atrakcjami, w wynajętym pokoju czy domku spędzimy jakąś połowę urlopu.

wyobrażenie - urlop
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
przejazd
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli decydujemy się na urlop w Polsce to do wyboru mamy kilka opcji noclegowych, a mianowicie hotele, hostele, różnego rodzaju pensjonaty i agroturystyki na wsi. Jednak co odpowiada jednym, niekoniecznie musi być odpowiednie dla innych. Hotel to najwygodniejsza i najbardziej ekskluzywna opcja noclegowa. Jest to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy cenią sobie pełną anonimowość, minimalny kontakt z innymi ludźmi oraz nie lubią podczas urlopu zacieśniać więzów. Dla wybierających hotel liczy się przede wszystkim komfort, czystość, elegancja i ogólne dobre warunki mieszkaniowe. Oczywiście za wysoki standard trzeba też więcej zapłacić, jednak plusem jest to, że w wielu hotelach w nocleg wliczone jest również śniadanie. Drugą opcją, zdecydowanie tańszą jest hostel, to idealny wybór dla obieżyświatów, podróżników, osób, które uwielbiają się integrować, podróżować w większych grupach i którym nie przeszkadza np. brak łazienki w pokoju czy hałas, gdy w innych pokojach ludzie się bawią. Plusem jest, że w dobrym hostelu dostaniemy zatyczki do uszu, jeśli zależy nam na wyspaniu się. Hostele nie posiadają gwiazdek, więc w wyborze należy kierować się zdjęciami miejsca i opiniami na forach. Kolejną opcją jest agroturystyka, jak sama nazwa wskazuje jest to wypoczynek na wsi. Jeśli zależy nam na tanim noclegu, swojskim klimacie, ciszy, spokoju, czystym powietrzu i warzywach prosto od gospodarza to jest to strzał w dziesiątkę. Ta opcja idealna jest również dla wszystkich tych osób, które są towarzyskie, chcą poznawać nowe osoby i całkowita prywatność to nie jest to, na co liczą podczas wakacji. Noclegi w Polsce charakteryzują się dużą rozpiętością cenową i jakościową, dlatego przed dokonaniem wyboru należy zastanowić się na czym naprawdę nam zależy podczas odpoczynku i ile jesteśmy w stanie za to zapłacić. Niezbędnym jest dopasowanie noclegu do swojego temperamentu, oczekiwań, długości pobytu, aktywności związanej z wypoczynkiem, otoczenia i ludzi, których spotkamy na miejscu i oczywiście osób, z którymi wyjeżdżamy – www.eholiday.pl.

Poza tymi trzema podstawowymi opcjami noclegu w Polsce dostępne są również małe pensjonaty charakteryzujące się rodzinną atmosferą, kempingi i pola biwakowe, dla ludzi kochających kontakt z przyrodą oraz schroniska młodzieżowe.
Podsumowując, jeśli chcesz mieć udany urlop, wybieraj w spokoju i mądrze, ponieważ urlop ma być odpoczynkiem, regeneracją sił i zgromadzeniem nowych wrażeń i wspomnień, a nie męczarnią związaną ze źle dobranym miejscem noclegowym.