by

Te miejsca warto zobaczyć.

wakacje coraz bliżej, a ty nadal nie wiesz, gdzie je spędzić? Nie musisz daleko szukać! Wybierz jeden z malowniczych zakątków w kraju! Przekonaj się, że Polska obfituje w wiele fascynujących miejsc i że urlop może być wyjątkowy nie tylko za granicą.
Udowadniamy, że nasz kraj to nie tylko piękne piaszczyste plaże nad Bałtykiem czy zjawiskowe jeziora na Mazurach.

Boże Narodzenie
Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Kaszuby
Autor: Klearchos Kapoutsis
Źródło: http://www.flickr.com

eholiday.pl/

Zobacz, gdzie wybrać się na wakacje w mniej znane miejsca w Polsce. Skorzystaj z naszych propozycji i wybierz się w podróż pełną atrakcji! Pierwszą propozycją jest Suwalski Park Krajobrazowy . To najstarszy park krajobrazowy na Pojezierzu Suwalskim. Tworzą go piękne krystalicznie czyste jeziora, zielone rozległe lasy, malownicze rzeki, pola, łąki i bagna. Największą zaletą parku jest zjawiskowy krajobraz polodowcowy. Chlubą tego urokliwego miejsca jest nie tylko najgłębsze jezioro w Polsce – Hańcza, lecz także unikatowa fauna i flora, z której wiele gatunków podlega zagrożeniu. Na terenie parku znajduje się kilka interesujących zabytków historycznych, m.in.: Stara Hańcza, Chałupa Klejmonta, czy też zabytkowe młyny i cmentarze kilku religii. Turystyka w Polsce jest niezmiernie rozwinięta – tam również. Jeżeli jesteś miłośnikiem nieokiełznanej przyrody i pragniesz choć na chwilę odciąć się od cywilizacji, jedź nad Biebrzę – największy bagienny obszar Polski. Niekończące się mokradła, dzikie jeziora i bezkresne gąszcze lasów stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych w naszym kraju. Najciekawszą rozrywką jest spływ kajakiem lub tratwą flisacką, podczas którego możesz podziwiać malowniczy krajobraz i odciąć się od rzeczywistości. Możliwe są zarówno spływy parogodzinne, jak i kilkudniowe. Jeżeli lubisz spędzać wolny czas aktywnie, koniecznie wybierz się do Spały. To miejscowość wypoczynkowa położona nad Pilicą na terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Dawniej w Lasach Spalskich organizowano polowania, w których brali udział królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski Międzywojennej. Spała jest doskonałym miejscem wypoczynkowym dla osób, którzy kochają sport. W miejscowości znajduje się Centralny Ośrodek Sportu (jeden z najbardziej znanych w Europie), w skład którego wchodzą siłownie, hale sportowe i basen, korty, hotele i gabinety odnowy biologicznej –

Zgodnie z przysłowiem „Cudze chwalicie – swojego nie znacie” – Polacy znacznie chętniej wybierają czy to krótki urlop czy długie wakacje poza granicami naszego kraju. Nie potrzeba aczkolwiek wiele, aby mile i przyjemnie spędzić czas w naszym kraju, ciesząc się świetnymi widokami oraz niespotykanymi zabytkami.