Tektura falista składa się z kilku warstw papieru – zewnętrznych, gładkich arkuszy papieru oraz arkuszy wewnętrznych – tych pofalowanych. To najczęściej stosowana tektura do produkcji opakowań.
Mamy kilka rodzajów tektury falistej.

producent opakowań z tektury falistej
Poszczególne rodzaje różnią się specyfikacja techniczną, która przekłada się na rozmaite praktyczne właściwości. Ze względu na budowę można wymienić rodzaje tektury takie jak: tektura dwuwarstwowa, tektura trzywarstwowa, tektura czterowarstwowa itd. W produkcji tektury falistej stosowane są różne papiery, które mają wpływ jej jakość oraz wytrzymałość. Popularnie stosowane papiery to: papiery makulaturowe, testliner, kraftliner. Według gramatury i rodzajów papierów wyróżnia się następujące rodzaje opakowań z falistej tektury: opakowania produkowane przy użyciu wykrojów, pudła klapowe, opakowania fasonowe, opakowania kaszerowane, połączenie tektury falistej z wydrukiem offsetowym, jak również dodatki do opakowań i też kratownice, wkładki, przekładki, narożniki itp (wybierana tektura falista). Producent opakowań z tektury falistej może podać właściwości produktu poprzez zastosowanie następujących mierników: FCT – wytrzymałość na zgniatanie płaskie, ECT – odporność na zgniatanie pionowe, BCT – wytrzymałość pudła na ściskanie (zobacz ofertę). Z uwagi na różnych tektur możemy najodpowiedniej dostosować opakowanie do jego zastosowania.
Tektura falista ma wiele zalet – jest lekka, mocna, trwała, giętka oraz kosztowo efektywna.

Ponadto, jest w 100% odnawialna – do jej produkcji używa się odnawialnych naturalnie włókien drzewnych. Wszystko to sprawia, iż w obszarze rozwiązań opakowaniowych tektura falista jest nazywana opakowaniem przyszłości, ponieważ spełnia różnorodne wymogi parametrowe oraz wysokie oczekiwania klientów.
Author