Nadchodzi w życiu taki czas, gdy dochodzi się do wniosku, iż należy dokonać zmian w czterech kątach. Remont to dni natężonych wydatków. Znacznie większym kłopotem staje się jednak coś zupełnie innego – wybór.

Decyzja od czego rozpocząć. A jeśli już zdecydujemy, tworzy się następny kłopot – jakie materiały kupić, jakich producentów, czy remontować samemu czy wynająć profesjonalną ekipę? Kafelki czy panele? Ściany białe czy bladoniebieskie? Gdzie kupić wyposażenie?

Meble od polskiego producenta

fragment łazienki w kolorystyce czarno-białej

Autor: Hotel Arthur
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najbardziej istotnych wyborów jest decyzja w zakresie producenta mebli. Na rodzimym rynku jest ich wielu. Salony prześcigają się w cenach i promocjach, reklamują swoich stałych dostawców, bądź firmy, które w tej chwili są najbardziej modne (zapytaj o produkt). Warto podkreślić, że nasi producenci nie są już w europejskim ogonie. Meble od polskiego producenta cechuje jakość. Są doceniane nie tylko w kraju, ale i za granicą, gdzie ścigają ze światowymi markami i są premiowane choćby za nowoczesny design. Można je zakupić w większości dużych miast, jak Poznań czy Kraków, ale i w tych mniejszych, jak Piła czy Kalisz.

Plusem jest zatem osiągalność, łatwy kontakt ze sprzedawcą i prosta zamiana w przypadku defektu w chwili transportu. Również brak choćby drobnego elementu, można natychmiast skorygować. Wysyłka z Polski, szybciej dotrze do nabywcy mebli, niż – przykładowo – z Portugalii. Wielu polskich producentów ma nietuzinkowe kolekcje mebli łazienkowych. Zrobione z dobrych materiałów, jak wilgocioodporna, niezwykle ważne w przypadku łazienek, płyta MDF. Obecny trend to meble uniesione nad kaflami. Łazienka wydaje się dzięki temu wizualnie większa. Przy okazji zdecydowanie łatwiejsze jest też sprzątanie. Sprawdź dostępną propozycję:

Katalogi – unikalna pomoc

Kolekcje mebli łazienkowych można wyszukać w katalogach, jakie udostępniają producenci. Są one zarówno w wersji papierowej (wystawione w sklepach), jak i elektronicznej na stronie internetowej. Warto zapoznać się z ich treścią. Zaprezentują, jaki obecnie styl panuje, jakie rozwiązania są efektywniejsze w niewielkich pomieszczeniach, gdzie można zakupić odpowiednie meble. W katalogach znajdują się także podpowiedzi montażu, które są niezwykle pomocne w sytuacji, gdy chcemy w pojedynkę dokonać całego remontu.

Author