Internet zapewnia użytkownikom bardzo dużo alternatyw zdobywania przydatnej wiedzy, a także korzystania z komfortowych narzędzi. Z podobnych rozwiązań z powodzeniem mogą korzystać początkujący przedsiębiorcy, którzy poszukują informacji i porad tyczących prowadzenia działalności, opłacania składek oraz dopełnienia innych wymogów, przed jakimi stają. W podobnych wypadkach najlepiej jest korzystać z fachowych witryn stworzonych dla urzędów, ponieważ to na nich znajdują się najbardziej wiarygodne i bieżące informacje.

Praca na komputerze

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Przydatne aplikacje
W internecie można natrafić na mnóstwo przydatnych narzędzi i programów ułatwiających wykonywanie obliczeń potrzebnych przy prowadzeniu firmy. Właśnie takim ciekawym narzędziem jest przykładowo kalkulator, za pomocą którego można obliczyć, ile wynagrodzenia netto otrzymamy z 3500 brutto – kontynuuj czytanie. Podobne aplikacje pozwalają także wyliczyć, ile zalegamy w Zus-ie lub w Urzędzie Skarbowym, na dodatek z należnymi odsetkami. Dzięki temu mamy możliwość zebrać niezbędną kwotę i przyszykować się do wpłaty trochę wcześniej.

Należy opłacać składki zdrowotne
W sytuacji jeżeli nie wie się, ile wynosi nakładana przez zus składka zdrowotna, link referencyjny ma się możliwość szukać takiej informacji w witrynie internetowej danej instytucji. W serwisie Zus-u znajdziemy wiele przydatnych informacji. Zawarte w czytelnych tabelach szczegóły pozwolą nam sprawdzić, ile wynoszą określone składki i przyszykować się do ich opłacenia.

Na stronie Zus-u znajdziemy również wszelkie formularze niezbędne nam do załatwień w rzeczonym urzędzie. To bardzo spore ułatwienie dla zapracowanych osób, które nie mają czasu, by odwiedzić miejscowego urzędu i o wszystko popytać.

Jeśli zalega się ze składkami
Pomocą dla osób, które w okresie od 1999 do 2009 roku nie opłacały sobie składek, jest abolicja zus – sprawdź kompletną propozycję pod adresem. Ustawa abolicyjna objęła swoim zasięgiem także spadkobierców, którzy byli zobowiązani spłacić zadłużenia poczynione przez swoich bliskich. Aby mieć możliwość skorzystać z abolicji, należało złożyć określony druk. Zus udzielił dwuletniego terminu od chwili wejścia ustawy na składanie podań przez petentów, jednak w wyjątkowych sytuacjach przedłuża go.

Author