Mieszkania dla Młodych to niesłychanie atrakcyjny, urzędowy projekt, który dopomaga dostać dofinansowanie przy kupnie pierwszego mieszkania. Kupno pierwszego mieszkania częstokroć jest kłopotliwy, szczególnie dla młodych postaci i małżeństwa. Inwestycja w mieszkanie jest istotnie szeroka i kosztowna, właśnie dlatego powstał plan Mieszkania dla Młodych, który ma wesprzeć w zakupie mieszkania.

nowe mieszkanie

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com

W planie mdm można zdobyć rozmaite rodzaje dofinansowań, w zależności od sprawy rodzinnej lub wysokości kupowanego lokalu mieszkalnego. Wolno dostać dofinansowanie do 50 metrów kwadratowych lub 65 metrów kwadratowych w wypadku rodzin lub postaci z trójką dzieci. Wysokość mieszkania nie zdoła jednakże naruszać podanych metrów kwadratowych. Postaci samotne bądź młode małżeństwa, jakie nie mają dzieci, zdołają uzyskać 10 procent dofinansowania wkładu własnego. 15 procent przypada jednostkom, jakie posiadają jedno dziecko, zaś 20 procent jednostkom, które wychowują dwoje dzieci. (Mieszkania dla młodych Warszawa) W wypadku trójki dzieci dofinansowane wynosi 30 procent. Dodatkowo można także otrzymać 5 procent na wcześniejsze spłacenie kredytu, jeśli w ciągu 5 lat od zakupu mieszkania, urodzi się trzecie bądź dodatkowe dziecko. Darowizna dotyczy też dzieci przysposobionych. By korzystać z programu mdm, powinno się realizować kilka znaczących wymagań.

Osiedle mieszkaniowe

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze wiek osoby, jaka stara się o przyznanie mdm, nie zdoła przewyższyć 35 roku życia, do tego nie wolno mieć innego mieszkania. Należy dodatkowo zaciągnąć kredyt co najmniej na 15 lat, a jego wysokość musi wynosić minimum 50 procent wartości mieszkania. Ważka jest także cena mieszkania, która nie może przekroczyć wskaźników, jakie są wyznaczane dla konkretnych lokalizacji. Aby korzystać z programu mdm, powinniśmy też odkryć bank bądź banki, jakie biorą udział w tym programie oraz złożyć odpowiedni wniosek (wspólnie z wnioskiem o kredyt).

Author